REGRESINĖ TERAPIJA


                                                                                                                                                        
                                                                                                                                                                                                                                                       

   Regresija -  (lot. regressio – judėjimas, grįžimas atgal).  

Regresinės terapijos metodas - puikus instrumentas atstatyti vidinę harmoniją, išsigydyti įvairias psichoemocines traumas patirtas įvairiais gyvenimo etapais.

Regresijos terapija skirta atskleisti tam tikrus praeities dalykus iš asmeninės patirties, kurie įtakoja dabartinio gyvenimo kokybę.

Yra kelių rūšių regresinė terapija:

1.      Dabarties gyvenimo regresinė terapija – ji orientuota į šio gyvenimo patirtį;

2.      Praeitų gyvenimų regresinė terapija – orientuota į praeitų gyvenimų patirtį (ji naudojama labiau metaforiškai).

Regresijos terapija, kaip ir kiti psichoterapijos metodai, padeda  spręsti problemas dabartyje. Kiekviena mūsų gyvenimo patirtis išsisaugo pasąmonėje, tarsi įrašoma į  knygą arba - CD ar USB laikmeną. Tam tikra patirtis išlieka mūsų atmintyje ir aiškiai atsimename įvairias situacijas ar įvykius. Tačiau atsimename ne viską. Dažnai patirti jausmai trauminėje situacijoje - kūdikystėje, vaikystėje, paauglystėje ir kitais amžiaus tarpsniais - užsifiksuoja pasąmonėje, bet mes jų nepamename (faktinė amnezija).

Kaip ir šiose nuotraukose, kuriose yra kalnas, tačiau kalno dalis pasislėpusi rūke ir per rūką nesimato, kad ten yra kalno viršūnė. Tačiau, nors kalno viršūnė nėra matoma, visgi ji egzistuoja - ji yra. Taip ir su pasąmonėje pasislėpusiais faktais, kurie buvo, jie yra, tik "rūke". Jei kažko mes nematome ar nepamename, nereiškia, kad tai neegzistuoja.

Dažniausiai nepamename dėl to, kad nesąmoningai siekiame būti prieštrauminėje būsenoje. Ten yra saugumo pojūtis. Prisiminti – reikštų grįžti ten kur nesaugu, sunku, nepakeliama, baisu...

Kodėl reikalinga tokia terapija?

Neišspręstos praeities problemos įtakoja gyvenimą čia ir dabar.  Dėl nesuprantamų priežasčių, gali reikštis potrauminio streso sindromas, įvairaus pobūdžio baimės ir fobijos, kaltės, pykčio, gėdos, veinišumo  jausmai, agresijos ir saviagresijos priepuoliai. Gali būti miego sutrikimų, padažnėjusi nuotaikų kaita, padidėjęs nerimas. Gali pakisti mąstymas, atsirasti įvairių priklausomybių. Gali atsirasti socialinių įgūdžių bei emocinio intelekto stoka. Gali sutrikti tarpasmeniniai santykiai ir kt.

Taikant regresinės terapijos metodą atsiranda galimybė rasti sprendimus šioms problemoms spręsti ir pagerinti gyvenimo kokybę.

Sesijos gali vykti gyvai ir online: +37068477097